Powered By Blogger

poniedziałek, 21 października 2013

Szydełkowe czapki zwierzątka

A teraz coś dla małych gentelmanów :) przeglądając Ravelry zauroczyły mnie te cudne zwierzaczki, no to przystąpiłam do dzieła. Szydełko 6mm, podwójny akryl ok 300m w 100g, producent zaleca druty 4mm.


















Szydełkowe czapeczki dla dziewczynek

Te czapusie projektowałam dla córeczek moich znajomych, uznałam, że dodatek ładnych guzików i wstążeczki podkreśli elegancję młodych dam :)








Szydełkowe czapki

Wiosną tego roku ogarnęła mnie totalna szydełkomania. Przeglądając internet na portalu Dawanda natknęłam się na cudne czapki. Oto i moje wydanie czapusi:)
 (wzór do kupienia na Dawanda od Beate), darmowego niestety nie znalazłam.







Czapki zrobiłam z akrylu, uwielbiam je robić. Szydełko 4,5 mm lub 4 mm 
Robi się je naprawdę fantastycznie nie ma miejsca na nudę.






niedziela, 20 października 2013

Nutka melanżu

Ten sweterek jest chyba najbardziej oszczędnym pomysłem. Zrobiłam go z dwóch włóczek jedna to akryl zakupiony w sklepie z używanymi rzeczami druga to skarpetkowa wełna z Lidla.


Kwiatki i łodyżka zrobiona podwójną skarpetkowa nicią, szydełkiem.
Całość robiona od dołu druty 7mm, reglan.


Chusta Misti Alpaka

Kiedyś, kiedyś przeglądając internet trafiłam na tą właśnie włóczkę. I jako, że zachwycił mnie jej kolor, a jeszcze bardziej skład, postanowiłam poczuć odrobinę luksusu pod palcami.
http://www.mistialpaca.com/yarns/collection/hand-paint-sock-yarn/ tu można o niej poczytać.
Kiedy już ten luksus znalazł się w moich rękach miałam dylemat co z niej zrobić. Włóczka ta jest włóczką skarpetkową, choć staram się cbać o zdrowie, co do skarpet jestem bardziej pragmatyczna, nie wymagam w nich jedwabiu hehe :)
Zrobiłam więc chustę ot taką zwykłą jesienną.
Druty 3,5mm KP, zaczynałam od 5 oczek i co kilka rządków wplatałam wzorek z dziurek 




Wpisując w Google "tak robię chusty" jest doskonały kurs. Moja misti została zakończona szydełkiem dla większej elastyczności i nutki romantyzmu :)



Kocyk Doroty

I ja mam swój kocyk, tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości Dorotki z bloga swetrydoroty.
Jest to mój pierwszy kocykowy i nie ostatni. Dzięki Dorocie odkryłam też, że druty 7mm "nie gryzą" hehe a wręcz przeciwnie nawet mało ciekawy akryl może wyglądać super.
Mój kocykowy zrodził się z akrylu rękawy tylko są nieco szersze bo i ja jestem nieco większych gabarytów :)






Mojej inwencji jest tu jak na lekarstwo, ale tylko dlatego, że kolory całkowicie owładnęły moje zmysły odpowiedzialne za poczucie piękna palety barw.
Ten sweterek naprwadę kojarzy mi się z paletą malarską :)
Mój ulubiony :)






Kamizelka swetronelka

Wygrzebałam ze starych zapasów włóczkę i długo zastanawiałam się co z niej zrobić. Ale pewnego dnia nabyłam te słodkie serduszkowe guziki, tak mi się spodobały, że o mały włos dałabym szansę próżności, ale na szczęście przeczytałam na odwrocie opakowania, kupując ten produkt, dajesz pracę kobietom Afryki. A jako, że od wielu lat wspomagamy rozwój wodociągów na tymże kontynencie, to czemuż nie dać też pracy :)
I guziki w tej samej chwili zostały zakupione. 
Pomyślałam też o mojej staro zapasowej włóczce tweedowej i wyszło to coś :)




I guziki prosto z Afryki raz jeszcze :)



Swetronelka powstała na drutach 7mm (druty knitpro), rękawy zwieńczona reglanem wszystko jest robione na okrągło, bez szwów. Jedynie co łapałem igłą dziewiarską, to "dziury" pod pachami powstałe podczas łączenia rękawów z korpusem. Zawsze zostawiam 4 oczka z rękawa i 4 oczka z korpusu do zszycia razem.
Ogólnie nabrałam 150 oczek na korpus i po 50 na rękawy.
Włóczka jest to 30% wełna tweed, zalecane druty 6mm.
Moje wnioski:
1. Ściągacze powinnam zrobić na cieńszych drutach.



piątek, 18 października 2013

Noro chusta

Kolejna chusta tym razem po japońsku :)
Wloczka prosto z Japonii, cudna, skład - 50% bawełna 17% wełna 16% jedwab 17% nylon. W 50g jest jej 420m, producent zaleca druty 2 lub 2,5 mm. Ja robiłam na drutach 3.75 mm knitpro.!
Wzór chusty z głowy wymyślony podczas dziergania.
Natomiast jak robic chusty można znaleźć na blogu http://haft.blox.pl/2010/01/Tak-robie-chusty.html 

Chusta zastępuje mi czapkę, jest wyjątkowo lekka w noszeniu, bawełna dobrze wyczuwalna, niewielki dodatek wełny ogrzewa w sam raz a jedwab dodaje powabu i lekkości. Na pewno będzie bis w innym zestawie kolorów .



Bawełna na zimę

Wloczka Sirdar freya, winter cotton. Jak ją zobaczyłam od razu zapragnęłam coś z niej wydziergać. I tak oto powstał ten tzw versized sweater :)
Skład 55% bawełny 31% akrylu 14% poliestru. W robieniu jeszcze gorsza jak buckle. Producent zaleca druty 6mm ja robiłam na 7 mm.
Robiłam od dołu na okrągłych drutach tak jak zaleca Dorota na swoim blogu swetrydoroty.
Ponieważ ja noszę rozmiar 42 oczek nabrałam 150, ale było by lepiej 140. Na rękawy po 40 oczek i tu jest ok. Góra to zwyczajny reglan. Sznureczku zrobiłam na takim urządzeniu zwanym french knitting doll :) następnie dla ozdoby przytoczyłam drewniane koraliki. 
Sweterek jest milusi cieplusi i doskonały do jeansów i wąskiej spódnicy jerseyowej.

 



 
blogger template by arcane palette