środa, 2 maja 2012

Painting on the rocks - Malowane domki na kamieniach

Kolejna moja pasja, malowanie kamieni. Fantastyczna zabawa dla całej rodziny, bardzo relaksująca i pozwalająca wprowadzić w życie marzenia o wlasnym domku :)
Potrzebne do tego są oczywiście kamienie, bardzo różne, jedyny warunek muszą być stabilne na twardym podłożu. Następnie farby akrylowe, lakier, pędzle, szpachla do drewna i pomysly :)
Za pomoca szpachli do drewna buduję kominy i wykusze okienne, czasem fikuśne wieżyczki :)

oto moje ostatnie domki
Domki malowałam ze wszystkich stron, kamienie zbieram najczęściej nad morzem, ale czasem jak widze ciekawy kształt to zbieram wszędzie, a potem 'targam' to wszystko do domu :)
Po malowaniu kamienie pokrywam lakierem z połyskiem (werniksem szklącym uzywanym do decoupage firmy Maimeri).

A to kamienie przed obróbką, oczekujące w kolejce do malowania:


Dzisiejsze zbiory, dość skromnie ponieważ trafiłam na przypływ a dno jest na tyle kamieniste, że chodzenie boso tylko dla wytrwałych. Ale i tak udało mi się wydobyć sporo "zamków" i "kościołów" jak to mawia mój mąż, kiedy zobaczy ciekawy kamień i krzyczy przez pół plaży - mam super kościół!


A  jeszcze a propos szpachli, na powyższych fotkach widac dzwonnicę kościoła i w jednym z domów komin. 
Komin wyszedł nie za fajnie, bowiem szpachla, która miałam rozpływała się i ciężko było cokolwiek uformować. Dlatego nie polecam szpachli w tubach tylko w pojemnikach.
Moja ostatnia, jest dobra zakupiłam w Morrisonie, poprzednia sklep budowlany.
Mam nadzieję, że komuś spodobają się moje 'wille' i będzie chciał troszkę powymyślać ze mną, zapraszam. Proszę pytać śmiało w razie wątpliwości jak i co namalować.
Życzę miłego domkowania :))

Na zakończenie, jeszcze fotki malutkiego domku. Jedno z moich najmłodszych dzieci poprosiło mnie o namalowanie takiego domku, ma być tak mały żeby zmieścił się do kieszonki, bo w przedszkolu musi Pani pokazać :)) ach te pociechy, jak ja to uwielbiam. Więc nie było zmiłuj, mamusia szybko domek namalowała :)2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Mam pytanie co jest potrzebne chodzi mi o konkrety czyli jaki produkt i jak się nazywa i najlepiej jeszcze markę.
I mogła by pani napisać poklei jak to robić.

Noriko pisze...

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam.
Co jest potrzebne, to na pewno kamienie :) szpachla do drewna najzwyklejsza, farby akrylowe artystyczne, co do firmy jest dość spory wybór na rynku. Wszystko zależy od zasobności portfela.
Zaczynam od zgromadzenia kamieni, potem je myję, jeśli są krzywe to nakładam szpachlę. Kiedy wyschną, nanoszę szkic ołówkiem i maluję zaczynając od największych powierzchni. Po wyschnięciu utrwalanym lakierem akrylowym.

Prześlij komentarz

 
blogger template by arcane palette